Historie

Historie automobilky značky Tesla Motors

Příběh elektrorodstera ne méně než jeho unikátní technické harakteristiki.Nachalos vše s tím, že počítačový inženýr Martin Eberhard, pracuje na zvýšení životnosti baterie, chtěl koupit nový avtomobil.Ne velmi známou se světem automobilů bylo jen něco, Eberhard potřebujete rychlou výkonný stroj s přijatelnou spotřebou paliva. Když zjistil, že se to nestane, začal hledat pro sportovní elektrický vůz, ale rychle si uvědomil, že hledání už k ničemu: oni prostě udělat jeden. "Každý se musí sám" - Eberhard si povzdechl a šel obejít Silicon Valley při hledání investorů.

Zpočátku, projekt elektrosuperkara zvláštní zájem, nikdo zvolal, ale nakonec se zajímají PayPal spoluzakladatel Elon Musk a Google zakladatelé Sergey Brin a Larry Peydzh.S jejich investiční podporu v roce 2003, Eberhard, spolu s jiným inženýrem - Mark Tarpenningom - založil Tesla Motors.koncepce společnosti nebyl znovu vynalézat kolo, ale pouze využít stávající technologie k vybudování elektrické vozidlo určené pro lidi, nejen pro ekologické maniaků posedlých Spartan-vegetariány. Na výrobu automobilů inženýři velmi mlhavou představu, ale vzhledem k tomu, že v současné době vzácné automobilka sama produkuje komponenty, najít třetí strany problém nebyl.Výběrové řízení na návrh budoucího elektrosuperkara získal návrhář Lotus, proto podobnost tohoto vozu s Lotus Elise.
Spolupráce mezi oběma společnostmi vedlo k rozhodnutí, že Tesla Motors vozy budou sestavovat v továrně Lotus Cars.No Tesla Motors potřebné a jejich zaměstnanci. U pozic na všech high-tech, Eberhard našel lidi v Silicon Valley, ale vůz měl najmout odborníky z příslušného odvětví. Vzhledem k tomu, ruka byla Lotus Cars, Eberhard nemyslela lákat své zaměstnance, a v takovém množství, v určitém okamžiku k obsluze Lotus neodolal a Tesla vydal ultimátum: buď se přihlásíte, že již nebude mít daleko naše lidi, nebo odmítáme stavět váš počítač. Eberhard měl mírný pyl.Ne než několik let se vznikem myšlenky, a prvních šest Tesla Roadster byly shromážděny, a některé z nich se objevila na veřejnosti v Kalifornii hvězdné minulosti prezentace chetverg.Na mohl do fronty pro prvních sto vozů, ale jejich vlastní Bylo nemožné řídit - volant Tesla byl předešel od dokonce guvernér Kalifornie a bývalý Terminátor Arnold Shvartseneggera.Tak co o chování vozu na silnici až téměř nic známo, ale znát cenu - 100.000 dolarů do konce roku 2007 plány Tesla otevřít obchodní zastoupení obchody v několika státech, budou obyvatelé jiných okresů muset zaplatit další 10000 dolarů, který bude zahrnovat dopravu do místa doručení. Plány pro mezinárodní trh s Tesla Motors má ještě kloubové, ale je známo, že společnost má za cíl, aby se stal nejen průkopníkem, ale také světovým lídrem v tomto segmentu rynka.V, že auta na elektrický pohon pro budoucnost, společnost není pochyb.